Nicole Zuraitis Trio (USA/CZ)

Nicole Zuraitis Trio (USA/CZ)

Osobitá jazzová zpěvačka, klávesistka a skladatelka z New Yorku, držitelka ceny Grammy za rok 2024 v kategorii nejlepší vokální jazzové album.

 

 

Nicole Zuraitis spojuje aranžérsky bohaté písničky se svým oslnivým vokálem do dokonalého balení, jež nadchlo publikum jak na Manhattanu, tak posléze po celém světě. Je nositelkou mnoha soutěžních ocenění, např. vítězkou mezinárodní soutěže Jazz Vocal Sarah Vaughan (2015), sólovou zpěvačkou světově proslulého Birdland Big Band v New Yorku a její poslední album vyhrálo v roce 2018 Cenu za nejlepší jazzové album (Best Jazz Album) v „International Music & Entertainment Awards“.

Pravidelně vystupuje v renomovaných newyorských jazzových klubech Blue Note a 55 Bar, zpívá též s nonetem svého manžela, renomovaného bubeníka Dana Pugache (www.danpugach.com). Její kariéra překlenula spojnice mezi jazzem, klasikou a inteligentním popem. Spolupracovala mimo jiné s Omarem Hakimem, vystupovala na velkých hudbních festivalech po celých USA a natočila tři velmi zdařilá alba: Hive Mind (2017), Pariah Anthem (2013) a Spread the Word (2009).

Nejnovější nahrávka, Hive Mind (vydaná u Dot Time Records), zachycuje a zpracovává témata blízká jejímu srdci, včetně neochvějné lásky k rodině a přátelům. Album obsahuje osm originálních kompozic a dva covery. Nicole je hrdou absolventkou hudební fakulty Litchfield Jazz Camp, vyučuje přednes písní a pořádá jazzové vokální dílny po celém světě, včetně Indie, Izraele, Austrálie a Berklee College of Music v Bostonu. V televizním rozhovoru pro stanici „Columbia News Tonight“ byla vloni označena jako "Newyorčanka týdne".

 

*****

 

Nicole Zuraitis (USA) – klávesy, zpěv

Martin Gerla (CZ) – kontrabas

Ladislav Nič (CZ) – bicí

 

*****

 

Album How Love Begins, které obsahuje 10 originálních písní zpěvačky a pianistky Nicole Zuraitis a které produkoval legendární baskytarista Christian McBride, získalo cenu GRAMMY® za nejlepší jazzové vokální album na 66. ročníku udílení cen GRAMMY®. Drželo se 4 měsíce v top 20 v žebříčku Jazz Week Radio Charts, hrálo se na rádiu Sirius XM, WBGO, bylo zařazeno na NPR/Sirius XM Jazz Inspired with Judy Carmichael a Jazz Night in America. Bylo zvýrazněno v seznamu Downbeat Magazine BEST OF 2023, Sirius XM Top Jazz Albums of 2023 a také v redakčních playlistech Spotify, Apple a Amazon Music Best of 2023.

Termíny

  • Ne 21.4.2024, 19:30

Vstupné

na místě 200 Kč, v předprodeji 180 Kč

Místo konání

Velký sál KZ

Pořadatel

Malá scéna za oponou

Videa

Obrázky