Will Johns Trio (UK/CZ)
JJBD23 — Intro I

Will Johns Trio (UK/CZ)

Projev Willa Johnse (nar. 1973) představuje mistrovskou rovnováhu mezi historií blues a moderním zvukem. Will patří ve Velké Británii k nejvýraznějším interpretům blues.  

Je to muž s hudbou v krvi. Jeho rodiči jsou herečka a modelka Paula Boyd, sestra Pattie Boyd, manželky George Harissona a později Erica Claptona, a hudební producent Andy Johns, který spolupracoval s Rolling Stones, Led Zeppelin i s Claptonem. K jeho širšímu příbuzenstvu tedy patří strejdové Eric Clapton, Mick Fleetwood, George Harrison i Glyn Johns.

Will začal hrát na kytaru jako teenager za vytrvalého povzbuzování strýčka Erica, který se především snažil nastartovat jeho vlastní kreativitu. A Will si tak brzy našel vlastní cestu v technice hry na kytaru a tvorbě tónu. Nyní je respektovaným skladatelem a interpretem, vydal tři sólová alba a byl v kategorii Nejlepší původní bluesová píseň nominován tři roky po sobě na British Blues Awards.

Will Johns je oblíbenou atrakcí mezi návštěvníky festivalů, na britských ostrovech okupoval pódia prestižních akcí, jako je Blues On The Farm, Birmingham Jazz and Blues, Rainbow Festival a Cambridge Rock Festival. Touha seznámit se s nepoznaným ho zavedla i do Ruska, vystupoval v Moskvě, Petrohradu, Koktebelu a také ve věznici s maximální ostrahou pro pachatelky závažných trestných činů. Absolvoval však i klidnější turné po České republice, či Belgii. 

Důkazem jeho autenticity a dovedností jsou vystoupení po boku osobností, jako jsou zmíněný Eric Clapton, Nile Rodgers,  Ronnie Wood, Jack Bruce, Pete Brown, Mick Taylor, Glenn Hughes, Roben Ford, Dennis Chambers a Terry Reid. Mezi zvláštní vrcholy patří jeho vystoupení ve skladbě White Room na vzpomínkovém koncertu An Evening for Jack Bruce v Shepherd's Bush Empire v roce 2017, stejně jako vystoupení ve skladbě Crossroads po boku strýčka Erica na 2020 Ginger Baker Memorial Concert.

Termíny

  • Ne 22.1.2023, 19:30

Vstupné

na místě 210 Kč, v předprodeji 180 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou, Velký sál KZ

Pořadatel

Malá scéna za oponou

Videa

Obrázky