Jontavious Willis (USA) — Blues Alive Tour 2022
Support: Hoochie Coochie Band + výstava Kořeny blues na americkém Jihu

Jontavious Willis (USA) — Blues Alive Tour 2022
Teprve šestadvacetiletý rodák z Georgie Jontavious Willis je v současnosti velkou hvězdou akustické countrybluesové školy, v přímé linii pokračovatelem toho, v čem ve světovém kontextu vynikly osobnosti kalibru Taj Mahala a Keb‘ Mo‘. Oba hudební veteráni Willise přizvali roku 2017 jako hosta na své turné k úspěšnému společnému albu TajMo a o dva roky později Taj Mahal a Keb‘ Mo‘ produkovali Willisovo druhé a zatím poslední album Spectacular Class, jež bylo nominováno na Grammy 2020 v kategorii Nejlepší tradiční bluesové album.
 
Willis pochází z Greenville v Georgii a vyrostl se svým dědečkem na zpěvu gospelové hudby v baptistickém kostele. Od raného věku měl talent a vášeň pro hudbu a vládl schopností rychle zdokonalovat své dovednosti. Ve čtrnácti letech narazil na YouTube video Muddyho Waterse se slavnou písní Hoochie Coochie Man a okamžitě se zamiloval do blues. Dokonale si propracoval všechny základní styly raného blues, Deltu, Piedmont i Texas, stejně jako hráčské techniky fingerpickingu i slide. Jeho debutové album Blue Metamorphosis vyšlo v roce 2016 a sklidilo pochvalné recenze od takových významných časopisů jako Living Blues a Blues & Rhythm. V roce 2018 si vysloužilo cenu na memphiské International Blues Challenge v kategorii nejlepší vlastní produkce.
 
Mnoho odborníků i fanoušků jej považuje za pokračovatele historických tradic blues. Jeho styl hraní i způsob zpěvu se dotýká samotných kořenů blues. Novináři jej označují za „sedmdesátiletého bluesmana v těle dvacetiletého kluka“. Pokud chcete vidět a slyšet budoucnost blues, máte ji před sebou: Jontavious Willis.

Hoochie Coochie Band
Brněnská bluesová skupina, hrající dřevní (akustické) rhythm & blues. Hraje jak vlastní písničky frontmana Jana Švihálka, tak i převzaté skladby (Jimmy Reed apod.).
Jan Švihálek – kytara, slide kytara, zpěv, Jakub Štěpanik – foukací harmonika, zpěv, Pavel „Kulička“ Všianský – kontrabas, zpěv, Daniel „Kačer“ Černý – bicí

Výstava "Kořeny blues na americkém Jihu" - pouze v den koncertu. Výstava na textech a fotografiích představí kulturní, sociální, ekonomický a politický kontext doby, ve které vzniklo blues v dnešní podobě. Výstavu připravujeme ve spolupráci s nadací The Blues Foundation v Memphisu a BB King Museum v Indianole (Mississippi).
 
V den koncertu se uskuteční také masterclass pro místní hudebníky. Na této výukové hodině představí Jontavious Willis zájemcům své bluesové triky. Kapacita je omezena pouze pro 5 zájemců!!!
 
Koncert je pořádán ve spolupráci s Blues Alive v Šumperku a s podporou Velvyslanectví USA v Praze.
Na akci mohou být pořizovány fotografie nebo audiovizuální záznamy. Svou účastí dáváte najevo svůj souhlas s focením a nahráváním vaší osoby. Fotografie a videa mohou být následně použity k další propagaci pořadatele.

Termíny

  • Čt 17.11.2022, 19:30

Vstupné

na místě 250 Kč, v předprodeji 220 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou, Velký sál KZ

Pořadatel

Malá scéna za oponou

Videa

Obrázky