Jarní jazz & bluesové dny

Jarní jazz & bluesové dny

7 koncertů za 700 Kč při zakoupení permanentky na celý cyklus.

 

Neděle 13. března 2022 v 19.30

The Ocelots (IR)

Dokonale sehraná muzikantská dvojčata z Wexfordu, dokonale vystavěné písně, irská zpěvnost, lehce tajemné nápěvy… Takhle nějak bychom si uměli představit Simona a Garfunkela na začátku jejich cesty ke slávě.

Vstupné v předprodeji 170, na místě 190 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

[EVENT3810]

 

Neděle 27. března 2022 v 19.30

Jeff McErlain & Band (USA)

Bluesrockový kytarista, usazený v newyorském Brooklynu, trvale spolupracuje s Robbenem Fordem…

Vstupné v předprodeji 170, na místě 190 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

 

Neděle 10. dubna 2022 v 19.30

Bex Marshall Band (UK/CZ)

hudební tornádo z Británie. Nositelka ocenění “British Blues Awards” Bex Marshall vyniká jedinečným stylem své kytarové hry, ve kterém spojuje klouzavou slide techniku, blues rock, ragtime a roots music. Její hlas je kombinací vokálu staré utrápené černošky a soulového feelingu rockové hvězdy. Bex posunuje hranice blues, její písně byly opakovaně označovány britskou hudební kritikou jako “nadčasově, s občasnými doteky geniality”.  Koncertní nasazení Bex je pak hodnoceno doslova jako “hudební tornádo”.  Další její neoficiální přezdívkou je 1st lady of the British Blus (první dáma britského blues).

Bex Marshall byla v roce 2015 nominována (mezi první tři umělkyně) v kategorii “nejlepší sólový akustický umělec” na Evropských bluesových cenách. Na těch britských (“British Blues Awards”) získala opakovaně Cenu za nejlepší britskou bluesovou zpěvačku a bluesové album roku. Na Bexiných posledních albech najdete louisianské blues, čitelné stopy gospelu i bluegrassu, to vše navíc v tempu vzrušujícího britského twistu.

Vstupné v předprodeji 170, na místě 190 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

 

Úterý 26. dubna 2022 v 19.30

Her (New York / Nashville / USA)

„HER překlenují propast mezi rokenrollem a elektro-heavy-popem. Tam, kde mnozí další selhali, HER rychle posunuli svou hudební věrohodnost směrem k naprosté dokonalosti.“ Tak prosím zapomeňte konečně na Suzi Quatro a jiné podobné vykopávky a kupte si trochu současného, šťavnatého a řízného amerického rocku!

Vstupné v předprodeji 170, na místě 190 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

 

Neděle 1. května 2022 ve 19.30

Mike Ross Band  (UK / CZ)

Mike Ross (UK) – kytara, zpěv & Matěj Černý (CZ) – baskytara & Klára Böhm (CZ) – bicí

Mike Ross je britský bluesový, rockový & „americana“ kytarista, skladatel a zpěvák. V současné době žije v Brightonu. Vydal dvě studiová alba, Spindrift (2014) a Jenny Place (2016) a jeden živý záznam At The 100 Club (2016).

Mike píše oduševnělé blues-rockové písně v těch nejlepších tradicích Creedence Clearwater Revival & Dylanova  Bandu, hraje na kytaru blues ve stylu připomínajícím  Almann Brothers a usiluje o to zpívat jako Otis Redding či Paul Rodgers. Je držitelem několika britských výročních bluesových cen (British Blues Awards) v několika různých kategoriích. Mike bere své posluchače na jedinečný výlet do historie blues, jehož začátek leží v deltě řeky Mississippi na počátku 20. století. Jeho velmi emotivní hlas a opojná virtuózní hra na kytaru nás doprovázejí na každé metru této cesty. „Prostě muzikant namočený až po uši ve žhavém soulu a zakalený v blues.

Vstupné v předprodeji 170, na místě 190 K, nebo 100 Kč pro držitele permanentek č

 

 

Neděle 8. května 2022 v 19.30

Matt Woosey (UK) & The BladderStones (CZ)

Matt hraje blues, folk a rock. Je hudebníkem, skladatelem a zpěvákem, hraje na akustickou i elektrickou kytaru a bicí. Celé své mládí byl hluboce ovlivněn tvorbou Led Zeppelin. Toto rané nadšení pro LedZep rychle postoupilo k obdivu těžkých bluesrockových vah, jako jsou Rory Gallagher, Peter Green, Tim Buckley a John Martyn „Vždy jsem miloval způsob, jakým využívali své hlasy jako nástroj“, říká Matt a dodává: "Když poslouchám Stevie Ray Vaughana, Roryho Gallaghera nebo Roye Buchanana hrát na elektrickou kytaru, těžko je překonám, k jejich hraní prostě již nemůžu přidat nic objevného. Proto je pro mě hraní blues na akustickou kytaru vynalézavým způsobem, jak se odlišit od ostatních, ​​nejsilnější věcí, kterou mohu osobně v hudbě udělat…"

Tom Robinson (BBC Radio 6). Matta popsal jako „vycházející hvězdu roots music s úžasným feelingem“, obdobně pozitivně se o něm vyjadřovali i Paul Jones (BBC2) V roce 2015 vystoupil na „Great British Rock & Blues Festival“, o rok později absolvoval rozsáhlá turné po Velké Británii, Irsku, Nizozemí, Německu a Švýcarsku. Jeho celoevropská kariéra úspěšně pokračuje i po té, co se přestěhoval do Německa…

Vstupné v předprodeji 180, na místě 200 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

 

Pondělí 23. května 2022 v 19.30

Steven Santoro Quartet (USA),

Steven Santoro (USA) – zpěv, Walter Fischbacher (USA) – piano, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Alex Bernath (D) – bicí

 

Steven Santoro (narozený jako Steven Kowalczyk) pochází z Massachusetts. Vyrostl v hudební rodině a začal hrát a zpívat ve velmi mladém věku. Stevenovy vášeň pro hudbu je zavedla na University of Massachusetts, kde studoval afroamerickou hudbu a jazz. Zatímco se učil zpívat a improvizovat na jazzových klasicích, začal míchat standardy se svým vlastním současným vkusem a začal se tak vyjevovat jeho vlastní hlas a styl. Stevenova schopnost splynout s jazzem a populární hudbou je to, co o několik let později v Los Angeles zachytily uši Ahmeta Erteguna. Legendární zakladatel společnosti Atlantic Records (objevil třeba Led Zeppelin) vydal první album Stevena "Moods and Grooves", které mělo celosvětovou distribuci.

Steven hrál nastálo v londýnském West Endu, pohyboval se mezi Los Angeles a New Yorkem. Hrával v jazzových klubech, pracoval jako studiový zpěvák, propůjčil svůj hlas do mnoha reklamních kampaní. Postupně produkoval svá vlastní alba "Soul Of The Night", ”Where I Come From" and ”Whisper My Name”, všechna byla velmi dobře přijata jeho publikem. Byl též doprovodným zpěvákem pro Stingův galakoncert "Winter’s Night – Live From Durham Cathedral / Zimní noc – Živě z Durhamské katedrály" a rád vzpomíná na spolupráci s úžasnou skupinou světových hudebníků, sestavených speciálně jen pro tuto událost.
Po přestěhování do New Yorku začal vystupovat jako Steven Santoro, čímž uctil památku svého dědečka Liberatoreho Santora, saxofonisty, který Stevena přivedl kdysi k hudbě. V téže době začal hrát a nahrávat s některými z nejlepších hráčů ve městě, s mnohými z nich hraje dodnes: Lee Ritenour, John Patitucci, Paula Cole, Chris Botti, Mitchell Forman a Kate McGerry… Stevenovo poslední album "Deep In August" vyšlo v roce 2017. Jako stálý docent na slavné Berklee College of Music v Bostonu pokračuje v rozšiřování svého umění a práci s mladými hudebníky. Ve volném čase se těší kráse a klidu svého dvě století starého statku v Northamptonu v Massachusetts…

Vstupné v předprodeji 170, na místě 190 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

Termíny

  • Ne 13.3.2022, 19:00 — Po 23.5.2022, 22:00

Vstupné

700 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou

Pořadatel

Malá scéna za oponou