Jarní jazz & bluesové dny 2022

Jarní jazz & bluesové dny 2022

7 koncertů za 700 Kč při zakoupení permanentky na celý cyklus.

 

Neděle 13. března 2022 v 19.30

The Ocelots (IR)

Dokonale sehraná muzikantská dvojčata z Wexfordu, dokonale vystavěné písně, irská zpěvnost, lehce tajemné nápěvy… Takhle nějak bychom si uměli představit Simona a Garfunkela na začátku jejich cesty ke slávě.

Vstupné v předprodeji 170, na místě 190 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

Neděle 27. března 2022 v 19.30

Jeff McErlain & Band (USA)

Bluesrockový kytarista, usazený v newyorském Brooklynu, trvale spolupracuje s Robbenem Fordem…

Vstupné v předprodeji 170, na místě 190 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

Neděle 10. dubna 2022 v 19.30

Bex Marshall Band (UK/CZ)

hudební tornádo z Británie. Nositelka ocenění “British Blues Awards” Bex Marshall vyniká jedinečným stylem své kytarové hry, ve kterém spojuje klouzavou slide techniku, blues rock, ragtime a roots music. Její hlas je kombinací vokálu staré utrápené černošky a soulového feelingu rockové hvězdy. Bex posunuje hranice blues, její písně byly opakovaně označovány britskou hudební kritikou jako “nadčasově, s občasnými doteky geniality”.  Koncertní nasazení Bex je pak hodnoceno doslova jako “hudební tornádo”.  Další její neoficiální přezdívkou je 1st lady of the British Blus (první dáma britského blues).

Bex Marshall byla v roce 2015 nominována (mezi první tři umělkyně) v kategorii “nejlepší sólový akustický umělec” na Evropských bluesových cenách. Na těch britských (“British Blues Awards”) získala opakovaně Cenu za nejlepší britskou bluesovou zpěvačku a bluesové album roku. Na Bexiných posledních albech najdete louisianské blues, čitelné stopy gospelu i bluegrassu, to vše navíc v tempu vzrušujícího britského twistu.

Vstupné v předprodeji 170, na místě 190 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

Úterý 19. dubna 2022 v 19.30

Three for Silver (USA)

Kapela z oregonského Portlandu objevuje tradiční americkou hudbu, smysluplnou směs folku, blues, country, americany, klezmeru a roots music, zpívanou mimo jiné zpěvákem, kytaristou a basistou Lucasem Warfordem s hlasem Toma Waitse. Jeho stylový chraplák vyvažuje křišťálově čistý hlas akordeonistky Willo Sertain. Kapelu na trio doplňuje velmi dobře zpívající houslista. Corvin Zekley.

Vstupné v předprodeji 180, na místě 200 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

Úterý 26. dubna 2022 v 19.30

The Infamous Her (New York / Nashville / USA)

„HER překlenují propast mezi rokenrollem a elektro-heavy-popem. Tam, kde mnozí další selhali, HER rychle posunuli svou hudební věrohodnost směrem k naprosté dokonalosti.“ Tak prosím zapomeňte konečně na Suzi Quatro a jiné podobné vykopávky a kupte si trochu současného, šťavnatého a řízného amerického rocku!

Vstupné v předprodeji 170, na místě 190 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

Neděle 1. května 2022 ve 19.30

Mike Ross Band  (UK / CZ)

Mike Ross (UK) – kytara, zpěv & Matěj Černý (CZ) – baskytara & Klára Böhm (CZ) – bicí

Mike Ross je britský bluesový, rockový & „americana“ kytarista, skladatel a zpěvák. V současné době žije v Brightonu. Vydal dvě studiová alba, Spindrift (2014) a Jenny Place (2016) a jeden živý záznam At The 100 Club (2016).

Mike píše oduševnělé blues-rockové písně v těch nejlepších tradicích Creedence Clearwater Revival & Dylanova  Bandu, hraje na kytaru blues ve stylu připomínajícím  Almann Brothers a usiluje o to zpívat jako Otis Redding či Paul Rodgers. Je držitelem několika britských výročních bluesových cen (British Blues Awards) v několika různých kategoriích. Mike bere své posluchače na jedinečný výlet do historie blues, jehož začátek leží v deltě řeky Mississippi na počátku 20. století. Jeho velmi emotivní hlas a opojná virtuózní hra na kytaru nás doprovázejí na každé metru této cesty. „Prostě muzikant namočený až po uši ve žhavém soulu a zakalený v blues.

Vstupné v předprodeji 170, na místě 190 K, nebo 100 Kč pro držitele permanentek č

 

Neděle 8. května 2022 v 19.30

Matt Woosey (UK) & The BladderStones (CZ)

Matt hraje blues, folk a rock. Je hudebníkem, skladatelem a zpěvákem, hraje na akustickou i elektrickou kytaru a bicí. Celé své mládí byl hluboce ovlivněn tvorbou Led Zeppelin. Toto rané nadšení pro LedZep rychle postoupilo k obdivu těžkých bluesrockových vah, jako jsou Rory Gallagher, Peter Green, Tim Buckley a John Martyn „Vždy jsem miloval způsob, jakým využívali své hlasy jako nástroj“, říká Matt a dodává: "Když poslouchám Stevie Ray Vaughana, Roryho Gallaghera nebo Roye Buchanana hrát na elektrickou kytaru, těžko je překonám, k jejich hraní prostě již nemůžu přidat nic objevného. Proto je pro mě hraní blues na akustickou kytaru vynalézavým způsobem, jak se odlišit od ostatních, ​​nejsilnější věcí, kterou mohu osobně v hudbě udělat…"

Tom Robinson (BBC Radio 6). Matta popsal jako „vycházející hvězdu roots music s úžasným feelingem“, obdobně pozitivně se o něm vyjadřovali i Paul Jones (BBC2) V roce 2015 vystoupil na „Great British Rock & Blues Festival“, o rok později absolvoval rozsáhlá turné po Velké Británii, Irsku, Nizozemí, Německu a Švýcarsku. Jeho celoevropská kariéra úspěšně pokračuje i po té, co se přestěhoval do Německa…

Vstupné v předprodeji 180, na místě 200 Kč, nebo 100 Kč pro držitele permanentek

 

 

 

 

Termíny

  • Ne 13.3.2022, 19:00 — Po 23.5.2022, 22:00

Vstupné

700 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou

Pořadatel

Malá scéna za oponou