Podzimní jazz & bluesové dny 2021

Podzimní jazz & bluesové dny 2021

The Chilkats, Dura Turtev & Blues Club, Bee Bakare Trio, Silvia Josifoska Blues Laboratory, Todde Sharpville Trio, Steve "Big Man" Clayton & the Wild Bluesmen, Elisabeth Lohninger & Travon Anderson Walter Fischbacher Trio

→ 7 koncertů za 700 Kč při zakoupení permanentky na celý cyklus.

 

Neděle 10. října 2021 v 19.30

The Chilkats (DEU/Hamburk)

Jump - blues - swing v atmosféře čtyřicátých let, originální pohled do minulosti, věrný dobový zvuk a neobvykle stylová show. 

 

Neděle 17. října 2021 v 19.30

Dura Turtev & Blues Club (SK)

Dura Turtev - kytara, zpěv, Miloš Železňák - el. kytara, Peter Koreň - varhany…

Blues Club Juraje Turteva je proměnlivé sdružení spřízněných duší slovenského zpěváka a kytaristy, v žánru výjimečně originálního…

 

Čtvrtek 28. října 2021 v 19.30

Bee Bakare Trio (UK/NER/SK/CZ)

Bee Bakare (UK) - kytara, zpěv, Štefan Szabó (SK) - kytara, Martin Gerla (CZ) - kontrabas
Nigerijská, ve Velké Británii žijící soulová zpěvačka, písničkářka s poetickými texty, hlavou plnou melodií a soul-bluesovým hlasem...

 

Neděle 31. října 2021 v 19.30

Silvia Josifoska Blues Laboratory (SK)

Silvia Josifoska je v experimentálním triu Blues Laboratory“ průběžně podporovaná špičkovými hudebníky slovenské bluesové scény, k nimž patří např. Pišta Lengyel, Erich Boboš Procházka, Martin Zajko, Martin Žiak, Ajdži Sabo nebo Ivan Tomovič.

Silvia s různými formacemi koncertovala v Itálii, Polsku i Rusku, pravidelně vystupuje ve vídeňských klubech. Její hudba vychází z podstaty blues s kořením různých přesahů. Promítá se do ní funk, soul i rock. Silvia Josifoska je několikanásobnou držitelkou titulu Slovak Blues Top - Nejlepší bluesová zpěvačka.

 

Neděle 7. listopadu 2021 v 19.30

Todde Sharpville Trio (UK)

Todd Sharpville - kytara, zpěv, Tomáš Liška - baskytara, Tomáš Hobzek - bicí

Britský zpěvák, skladatel a fenomenální kytarista Todd Sharpville (nar. 1970) zběhl k blues z britských aristokratických kruhů. Debutoval v r. 1994 albem Touch of Your Love, které se v British Blues Connection Awards stalo bluesovým albem roku. Sharpville také sestavoval doprovodné kapely pro evropská turné amerických rockových a bluesových umělců jako byli Chuck Berry, nebo Ike Turner. V roce 1995 získal cenu "nejlepší britský kytarista" a v tom hodnocení za sebou nechal Erica Claptona a Garyho Moorea (ale víme jak to je – „bohové“ rockbluesové kytary se zkrátka na chvíli odmlčeli). Ale to ocenění pěkně nakoplo další Toddovu sólovou kariéru. Jeho druhé bluesové album The Meaning of Life v roce 2001 i následující turné poctil svou účastí hostující „ex stone“ Mick Taylor. Mezi lety 2005 a 2007 Todd připravil osobně laděné album Diary of Drowning Man a po něm následovalo dvojalbum Porchlight (2010).

Todda Sharpville se ovšem podílel na více než čtyřiceti albech jako studiový kytarista nebo hudební režisér a producent a v jeho diářích najdeme termíny společných koncertů s Brianem Mayem (Queen), Robbiem Williamsem, Van Morrisonem, Georgem Michaelem, Taj Mahalem, Albertem Collinsem, Joe Louis Walkerem, Branfordem Marsalisem i reunionem The Yardbirds a stal se také osvědčeným předskokanem pro velká turné Pink, Joea Cockera a B. B. Kinga.

 

Neděle 14. listopadu 2021 v 19.30

Steve "Big Man" Clayton & the Wild Bluesmen (UK/DEU/CZ),

event. Steve"Big Man" Clayton Duo (UK/CZ),

Divoký klavírista a zpěvák Steve "Big Man" Clayton se stal třikrát laureátem British Blues Awards (1995, 1997 a 1998), v roce 2015 získal The Pinetop Award jako nejlepší Boogie woogie Entertainer...

 

Čtvrtek 18. Listopadu 2021 v 19.30

Elisabeth Lohninger & Travon Anderson (USA)

& Walter Fischbacher Trio (USA/DEU/CZ)

Detroit a New York - Gospel, neoSoul a Jazz. Dva zpěváci na vrcholu kariér spojili své hlasy, aby jejich souzněním okouzlovali a zvedli ze židlí své publikum. Doprovodí je trio Waltera Fischbachera, takže na pódiu bude kvinteto plné osobního kouzla, sehranosti, odolnosti, inspirace a radosti. Zpěvačka Elisabeth Lohninger je těžce zařaditelným talentem a už léta se pohybuje na mezinárodních jazzových festivalech a v jazzových klubech po celém světě. Vydala dosud 12 alb. Její lyrický alt vyjadřuje nesčetné množství barev a odstínů lidské duše. Její projev je sice pevně zakořeněn v jazzu, ale vykazuje i četné žánrové přesahy, ale vždy slouží písni.  Afroameričan Travon Anderson vyrůstal jako kostelní zpěvák v rodném Detroitu. Hudební zvídavost jej vedla ke studiu klasické hudby a jazzu v Mosaic Youth Theater v Detroitu. V roce 2003 byl vybrán jako regionální vítěz klasické a současné hudby pro soutěž NAACP ACT-SO. Na univerzitě v západním Michiganu (Western Michigan University) následovala šéfovská role, Travon působil jako umělecký vedoucí a zároveň ředitel místního sboru. Později se stal členem Gold Company II, prestižního jazzového souboru pod vedením legendárního Stevea Zegree. V roce 2012 získal 1. cenu v pěvecké soutěži Sparkle Singing v Detroitu. V roce 2014 se přestěhoval do New Yorku a pokračuje v umělecké kariéře jako profesionální vokalista.

 

 

 

Termíny

  • Ne 10.10.2021, 19:00 — Čt 18.11.2021

Vstupné

700 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou

Pořadatel

Malá scéna za oponou