Steve Clarke Trio (USA/DE)

Steve Clarke Trio (USA/DE)

Steve Clarke – baskytara, Walter Fischbacher – klávesy, Vajco Deczi nebo Ulf Stricker (DEU) nebo Richard Muenchhoff (DEU) – bicí

Jazzový rezident z amerického Bridgeportu a excelentní basák hrající na jistotu se vrací do Evropy s bývalými kolegy z kapely Cellula N.Y. Zároveň hlásí, že turné v roce 2021 bude jeho poslední cestou do Evropy. Poslechnout si jej můžete přijít do velkého sálu Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí, kdy v programu Malé scény za oponou vystoupí v neděli 3. října od půl osmé večerní.

Steve Clarke se narodil a vyrůstal v Bridgeportu v Connecticutu v muzikantské rodině, otec hrál na trubku, jeho nejstarší bratr byl jazzový saxofonista a čtyři z jeho dalších bratrů hrávali ve školních kapelách na dechové nástroje. Steve se jako dítě učil hrát na akordeon a kolem deseti let na bicí. Na basovou kytaru začal hrát až mnohem později inspirován svým přítelem, muzikantem Timmym Mallorym. Hrál v místních R&B kapelách a klubech. Zahrál si s The Drifters, Mary Wells nebo Ben E. King and Sam & Dave.

Muziku studoval na Housatonic Community College, kde měl příležitost v tamním big bandu Sonny Costanzo poznat špičkové jazzové hráče, jakými byli třeba Randy Brecker, Clark Terry, či Jimmy Heath. Při práci a studiu na HCC bral soukromé lekce hry na basovou kytaru a piano, hudební teorii a jazzovou improvizaci u Briana Torffa – ředitele Fairfieldské Univerzity a dále tak rozvíjel svůj neobyčejný talent.

Krátce po studiu, v roce 1998, odjel poprvé na turné do Německa s kapleou Laca Decziho – Celula New York. Dalších sedm let pak každoročně na jaře a na podzim přijížděl s Cellulou na turné do Česka, na Slovensko, do Německa a Rakouska. Steve se vedle hraní věnuje produkci a nahrávacím technikám. Založil i vlastní nahrávací studio Q – UP i hudební vydavatelství. Za jeho labelem: Hopn-N-Records stojí dnes již řada nahrávek včetně všech Stevových studiových projektů a alb.

Na jaře roku 2007 přivezl do Česka poprvé svou vlastní kapelu. Trio hrající jazz, funk s prvky jazzové improvizace a skládající se z vynikajícího keybordisty Pata Marafiota a neméně talentovaného hráče na bicí Chrise Stanleyho. Na svém kontě mají již pět velice úspěšných turné po celé České i Slovenské republice, z nichž dvě proběhly ve spolupráci s keyboardistou Waltrem Fischbacherem.

→ Intro I. – Podzimní jazz & bluesové dny 2021

 

 

Termíny

  • Ne 3.10.2021, 19:30

Vstupné

na místě 190 Kč, v předprodeji 170 Kč

Místo konání

Malá scéna za oponou

Pořadatel

Malá scéna za oponou

Videa

Obrázky